top of page

Your Beauty Comfort Zone

شاید تا به حال به میکآپ و موی جدیدی برای چهره خود فکر کرده باشید ولی ازنتیجه  آن مطمئن نبوده اید یا این که از عکس العمل دیگران در مورد چهره جدید خود نگران بوده اید! فکر میکنم همه ما حتی برای یکبار هم که شده این تجربه را داشته ایم.

حالت طبیعی چشمان ما و یا استفاده از یک رنگ ثابت برای لب هر چندمیتواند بسیار زیبا باشد اما درعین حال پس از مدتی خسته کننده خواهد بود و بد نیست که گاهی اوقات تغییری در آن بدهیم.

هرچند بسیار طبیعی است که همواره شما بخواهید چهره ای را که با آن احساس راحتی میکنید داشته باشید، اما بعضی اوقات هم دوست دارید میکآپ روزانه خود را رها کرده و حال و هوایی تازه همراه با اعتماد به نفس بیشتری به خود هدیه دهید. 

زمان آن رسیده است که  از محدوده راحتی (Comfort zone) خود فراتر روید و زیبایی هایی را که دنیا به شما ارزانی داشته بیشتر بشناسید و زوایای جدیدی از زیبایی را در خود کشف کنید .

باور کنید به جای یک آرایش چشم تکراری می توانید آرایشهای متفاوتی داشته باشید تنوع بیشتری از خود بروز دهید و از مرزهای جدیدی در زیباتر کردن خود گذر کنید، چه با یک رژ لب تیره یا یک خط چشم رنگی، هیچ محدودیتی دردنیای میکآپ وجود ندارد.

برای امتحان کردن چیزهای جدید جسارت داشته باشید چرا که ممکن است به موفقیت های چشم گیری خارج از انتظار خود دست یابید.
 

با آرایش کردن خود یک اثر هنری خلق میکنید که هر  روز میتوانید آن را با خلاقیت و سلیقه خود تغییر دهید. به شخصه درک میکنم که به راحتی میتوان خود را به یک آرایش تکراری محدود کنیم که متاسفانه در بسیاری از موارد چهره زیباتری برای شما به همراه ندارد و همواره افراد از اینکه با اندکی تغییر میتوانند بسیار زیباتر به نظر برسند بی اطلاعند. بارها با بانوانی مواجه شده ام  که آرایش نامناسبی داشته‌اند، با خود فکر کردم که چگونه می‌توانم اشتباهشان را به آنها گوشزد کنم. چگونه بگویم که آن خط چشم پهن و بلند مناسب چشمان زیبای شما نیست یا کاش رژگونه خود را با زاویه کمتری می زدید یا رنگ کرم صورت شما با پوستتان هماهنگی ندارد. چگونه میتوانم بگویم که آن رژگونه گرد صورتی رنگ نه تنها زیبایی به شما نیافزوده بلکه  شما را شبیه دلغکها کرده است یا موهای باز و نامرتب دور صورت شما 10 سال به سنتان افزوده است.
چه بر حسب عادت و چه نداشتن انگیزه کافی بسیار راحت میتوانید در دام یک روال کسل کننده تکراری که در آن محدوده احساس راحتی میکنید (Comfort zone) گرفتار شوید و سالها با یک مدل مو و آرایش سر کنید و حاضر به تغییر آن نباشید. 
دیگر وقت تغییر است؛ چرا ریسک نکنیم؟  این کم ریسکترین تغییری است که میتوانید در خود ایجاد کنید، در نهایت اگر آن را دوست نداشتید میتوانید صورت خود را شسته و به خالت قبل برگردید. پس شروع کنید و عادت خود را دور بریزید؛  شاید تا بحال به اشتباه چهره خود را می آراستید شاید یک تغییر بسیار کوچک در چهره تان شما را شگفت زده کند.
در اینجا به چند راه ساده برای بیرون کشیدن شما از محدوده راحتیتان و همینطور کشف زوایای دیگر زیبایی شما اشاره میکنم.

کشف ضمیر تاریک و خشن خود
زمانیکه هوا رو به سردی می رود، رنگهای تیره را در آغوش بگیرید. این روزها لب های تیره بسیار مورد توجه هستند. اگر سالهاست که از یک رژلب صورتی براق استفاده میکنید زمان آن فرارسیده است که با شجاعت از رنگهای دیگر استفاده کنید. اما تنها روی رنگ لب و تاخنهای خود متمرکز نشوید، راههای زیادی برای تغییر در زیبایی شنا وجود دارد. چهره هایی با پوست روشن  میتوانند به سمت طیف رنگی بنفش مخصوصا با سایه های کمرنگ، و پوستهای تیره به سمت رنگهایی با طیف قرمز تیره بروند. گاهی رژگونه بنفش براق روی گونه ها بهترین راه برای بروزدادن حس زنانگی شما در فصل سرماست.

صورتی با رنگهای روشن
در کیف لوازم آرایش خانمها مجموعه ای از لوازم آرایش هرروزه آنها مثل ریمل، رژلب، سایه و رژگونه یافت می شود ولی شرط میبندم که یک چیز معمولا دست نخورده باقی می ماند و آن سایه چشم روشن و رنگی است. گاها وقتی در فروشگاه لوازم آرایش میبینید که دیگران آنها را امتحان میکنند یا در مجلات روی صورت مدلها می بینید از زیبایی آتها شگفت زده می شوید پس چرا اینقدر برایتان سخت است که بخواهید شما هم به همان زیبایی دیده شوید. شاید سایه چشم رنگی وسیله مناسبی برای تسخیر قلب طرف مقابل نباشد اما مطمئنا قدم موثری برای تغییر روحیه شماست که میتواند مناسب روزهای گرم تابستان باشد.

یک خط چشم متفاوت
شما میتوانید از خط چشم رنگی استفاده کنید، با اینکه آرایش بسیار ساده ای دارید در عین حال چهره شما بسیار زیبا و جذابتر خواهد بود. فقط کافیست مداد چشم خود را بردارید و یک خط چشم ساده رنگی بکشید و برای روبرو شدن با اطرافیان خود آماده شوید. اینکار برای بسیاری از خانمها ترسناک به نظر میرسد زیرا به راحتی آنها را از عادت همیشگی خود یا همان محدوده راحتیشان (Comfort zone) دور میکند.

استفاده از تکنیکهای جدید
چهره خود را با تکنیکهای جدید مانند ایجاد سایه های روشن روی برجستگی های صورت (Strobing) و سایه های تیره برای فرورفتگی های صورتتان(Contouring) برجسته تر کنید. این روش میتواند به آرایش کردن شما سرعت ببخشد. تنها کافیست صورت خود را با فاندیشن آماده.سازید. اگر طرفدار این روش هستید و همچنین از آرایش های براق که این روزها بسیار متداولند پیروی میکنید کمی پشت چشم خود را برنزه براق کنید و این می تواند آرایش شما را در تابستان تکمیل کند.

bottom of page