top of page

اشتباهات آرایشی خود را اصلاح کنید

شما با خصوصیاتی به دنیا می آیید که هر کدام از آنها دلیلی دارد و با بخشی از شخصیت و درون شما ارتباط دارد و همه این خصوصیات با هم نمایانگر شخصیت شما هستند پس سعی در تغییر بیش از حد آنها نداشته باشید خصوصا وقتی آرایش می کنید. تغییر بیش از حد چهره شما باعث بهم خوردن تصویری است که از خود و شخصیت خود ارائه میدهید.
درست است که شاید بیشتر افراد نتوانند حرفه ای آرایش کنند اما حداقل دانستن برخی نکات پایه ای بسیار مفید خواهد بود. این روزها با وجود تکنیکهای متنوع در زمینه آرایش بسیاری از افراد را دچار اشتباهاتی در نحوه استفاده از این تکنیکها می کند. اما جای نگرانی نیست، هنوز برای اصلاح اشتباهات در آرایش خود دیر نشده است.
در اینجا سعی داریم درچند قسمت برخی از اشتباهات فاحش در نحوه آرایش صورت را متذکر شویم تا بتوانید زیبایی طبیعی خود را به بهترین نحو بروز دهید.

قسمت اول: اغراق در آرایش/ چهره مصنوعی

با این نوع آرایش اطرافیان شما چهره طبیعی شما را بدون آرایش به یاد نمی آورند و ممکن است بسیاری از افراد جدید شخصیت واقعی شما را درک نکنند. اگر چهره عادی روزانه شما برای دوستان و خانواده تان یک چهره تماما آرایش شده است بهتر است نگران باشید چرا که این امر به ضرر شماست. در بسیاری از مواقع واقعا نیازی به آرایش ندارید؛ بعنوان مثال وقتی به ساحل می روید یا زمانیکه در باشگاه ورزشی مشغول بدنسازی هستید و یا مواقعی که به استخر میروید بدیهی است که با آرایش بسیار احمقانه به نظر خواهید رسید حتی اگر از لوازم آرایشی ضد آب استفاده کنید. در برخی از اماکن داشتن آرایش متعارف نیست مگر اینکه خودتان تصمیم بگیرید که غیر طبیعی جلوه کنید. حال اگر دیگران در برخورد با شما در این گونه مواقع به هویت شما شک کنند یا شما را به راحتی نشناسند این قطعا نکته منفی است.

اولین نشانه ای که به شما اعلام میکند آرایش بیش از حد دارید این است که اطرافیان شما قابلیت شناسایی شما را با داشتن آرایش و بدون آرایش نداشته باشند. این موضوع خصوصا شامل افرادی است که صبحها به محض برخواستن از خواب و تنها پس از شستشوی صورت خود شروع به آرایش میکنند و تا شب موقع خواب آنها را از روی صورت خود پاک نمیکنند حتی مواقعی که قرار نیست از خانه بیرون بروند؛ به عبارت دیگر هیچکس آنها را بدون آرایش ندیده است حتی در برخی موارد کسانیکه با آنها زندگی میکنند.
برخی از اشتباهاتی که شما را اغراق‌آمیز نشان می‌دهد :

سایه روشن های بیش از حد

 زمانیکه سایه روشنهای صورت خود را محو نمیکنید و این باعث میشود شما مصنوعی به نظر بیایید. همواره باید برجستگی های صورت خود را طوری نمایان تر سازید که دیگران متوجه این تغییر نشوند. در مورد آرایش صورت شما به دنبال این هستید که زیبایی های صورت خود را به نمایش بگذارید نه اینکه توانایی های خود را در نقاشی کردن صورت خود به رخ دیگران بکشید.


ابروهای خیلی تیره و خطی

داشتن ابروهای خوش فرم و مرتب که بسیار ملایم با مداد یا سایه ابرو تقویت شده باشند بسیار زیبا به نظر خواهند آمد.  زمانیکه ابروهای خود را تیره میکنید باعث می شوید تا چهره و شخصیت ظاهری خود را تغییر دهید و در بسیاری از مواقع چهره‌ای جدی و گاها عصبانی برای خود میسازید. اگر مجبورید به خاطر اینکه ابروهایتان نازک شده است آنها را با مداد بکشید بحث دیگری است اما اگر می‌خواهید ابروهای خود را بهتر نمایش دهید تنها مقدار بسیار کمی سایه ابرو که یک درجه از رنگ ابروهای شما روشن تر باشد نیاز دارید. در اینصورت ابروهای شما سبک و در عین حال پر به نظر می آید و باعث میشود چهره ای بشاش داشته باشید.

خط چشم بلند و ضخیم

بی خطرترین راه برای تقویت آرایش شما استفاده از خط چشم است اما شاید راه و روشی که شما برای کشیدن خط چشم خود مدتهاست استفاده میکنید، بهترین و جذابترین راه برای شکل دادن به چشمها و صورت شما نباشد. هرچند که با استفاده از خط چشم، چشمها بازتر نشان داده می‌شود اما خط چشمهای بسیار ضخیم و تیز در عین اینکه خود را بیش از حد روی صورت شما نشان می‌دهد بلکه در برخی موارد باعث مورد توجه قرار گرفتن چروکهای اطراف چشم شما خواهد شد. بهتر است از خطوط محو برای خط چشم استفاده کنید، اگر برای کشیده تر شدن چشم خود خط چشم دنباله دار را در نظر دارید، سعی کنید آن را بسیار ظریف و با دقت و با زاویه درست بکشید و بیشتر بر روی پلک بالا متمرکز شوید با اینکار چشمان کشیده، خوش فرم تر که افتاده و شل نیستند خواهید داشت و در عین حال چهره ای جوانتر برای خود ساخته اید.


مژه های مصنوعی مشخص

با استفاده از یک مژه غیر نرمال و بیش از حد بلند به راحتی صورت شما غیر عادی می شود. برای استفاده از مژه مصنوعی سعی کنید نوار آن را در نزدیکترین نقطه ممکن به خط مژه خود نصب کنید و بعد از خشک شدن چسب آن خط چشم ظریفی روی نوار آن بکشید و با اینکار نوار مژه را تا حد زیادی پوشانده اید. به یاد داشته باشید مژه های بسیار بلند و سنگین باعث افتادگی چشمان شما در طی چند ساعت خواهد شد و سیمایی غیر واقعی به شما می دهد. مژه مصنوعی شاید تنها مناسب مهمانیهای شبانه باشند نه آرایش روزانه شما. به هر حال اگر میتوانید مژه های دانه ای برای خود نصب کنید اینکار را بکنید چرا که آنها همیشه طبیعی تر به نظر می رسند.


ریمل زیاد

از مژه های به هم چسبیده متنفرید؟ برای جلوگیری از آن کمی وقت صرف کنید مژه های خود را شانه کنید تا از هم جدا شوند. هنگام ریمل زدن برس ریمل را به صورت افقی از نزدیک ریشه مژه به بیرون بچرخانید و سپس با یک برس تمیز مژه های خود را حالت داده و از هم جدا کنید.

bottom of page